KUD Matiček – Ponovitev premiere

Tokratna ponovitev premiere bo imela dobrodelno noto

13. septembra 2015 bomo člani KUD-a Matiček s Spodnje Polskave v prostorih novega doma ob 18. uri odigrali ponovitev premiere predstave Do- Re- Mi in zbrane prostovoljne prispevke namenili gasilcem ter jim tako pomagali pri dosegi cilja.


Predstavo Do-Re-Mi smo gledališčniki premierno uprizorili na letošnjem Spodnjepolskavskem poletju in poželi veliko navdušenje občinstva. Z zgodbo o ljubezni med moškim in žensko, ljubezni v družini, ljubezni do domovine in ljubezni do Boga vas bomo Matički popeljali v sosednjo Avstrijo. Popeljali vas bomo v zgodbo, ki jo je Maria von Trapp zapisala po svojih spominih v knjigi Zgodba o pevcih družine Trapp, izdani 1949. Zgodbo, ki jo je 10 let kasneje kot muzikal z naslovom »The sound of music« na oder Broadwaya postavil Richard Rodgers in zgodbo, ki je pred 50 leti v priredbi za film, ki ima v slovenščini naslov Moje pesmi, moje sanje, osvojila pet Oskarjev in srca gledalcev po vsem svetu. Še danes ta muzikal velja za najuspešnejšega vseh časov. Zgodbo družine Von Trapp bo za vas na odru predstavljajo 20 igralcev, ki so hkrati tudi odlični pevci. Živa glasbena spremljava in videoprojekcija naredijo predstavo še atraktivnejšo.

Zato vabljeni na Spodnjo Polskavo 13.9.2015 ob 18.00 uri!

kudmaticek