Vabilo dijakov srednje lesarske šole

Pozdravljeni!

Dijakinje in dijaki Lesarske šole Maribor vas prisrčno vabimo na razstavo z naslovom “Uporaba lesa pri gradnji bio in eko hiš”.  V avli naše šole na Lesarski ulici 2 v Mariboru,  bo na ogled od  srede, 22. aprila 2015, od 11. ure dalje, pa vse tja do 8. maja.

Morda bi vaše krajane zanimalo, kako si lahko izdelajo visoko gredo in postanejo samooskrbni, kar je zadnje čase zelo zaželeno. Dijaki bodo z maketo predstavili izgradnjo visoke grede . Vabimo vas tudi na ogled makete  rastlinske čistilne naprave, saj postaja čiščenje odpadnih voda vedno bolj aktualno. Obenem pa bodo dijaki razstavili še:
Predstavili bomo:

– maketo jurte kot poslovno idejo za izgradnjo turističnega apartmajskega naselja
-maketo brunarice, z namenom promocije lesa kot gradbenega materiala prihodnosti
-detajl konopljene hiše z idejo, kako lahko mlada družina s posestvom enega ha industrijske konoplje, reši svoj stanovanski problem tako, da si zgradi manjšo konopljeno hišo
– izolacijo in rekuperacijo nizkoenergijske in pasivne hiše.

Med  12. In  13. uro bosta svetovala Borut Šket, o gradnji hiše iz konopljenega betona  in ddr. Ana Vovk Korže, o tem, kako izdelamo visoko gredo po permakulturnih načelih.
Ob 13. uri se bo v amfiteatru šole predstavila drevesnica Omorika s predavanjem o načrtovanju vrta, ob 13.30 pa podjetje Lesoteka Good life s svojo ponudbo lesenih objektov.
Prosimo vas, če lahko o razstavi obvestite vaše krajane. Veseli bomo tudi objave o našem dogodku na vaši spletni strani ali v glasilu, za kar se vam že vnaprej zahvaljujemo.

V imenu dijakov vas prisrčno pozdravljam, Aljaž Strašnik, 3. A